""
Johann Gudmondsson ugyanis már a harmadik percben megzörgette Almer kapujának vasát egy távoli lövésből, és bár az izlandiak nem álltak hadilábon a szerencsével (Arnautovic csúszott el az üres kapu előtt, miután elvette a labdát a totojázó Hannes kapustól), már a 18. percben megszerezték a vezetést.
Bár most is rögzített játékhelyzet volt, kamutizenegyesről szó sem volt: Aron Gunnarsson végzett el egy bedobást a jobb oldalon, ami olyan nagyra sikerült, hogy majdnem az ötösig elszállt, ahol Kari Árnason megcsúsztatta, Jón Dadi pedig bespiccelte Almer kapujába. 1-0!

A gól után természetesen beparkolta saját kapuja elé a bálnát, s bár hiába próbálkozott Hinteregger, Arnautovic és Baumgartlinger is, végül csapatuk sztárja, Alaba harcolt ki egy tizenegyest.
Azonban szegény sógort az ág is húzza! Pont, mint Cristiano Ronaldo az osztrákok ellen, Dragovic a büntetőt a jobb kapufa tövére küldte!

A félidőben Marcel Koller megunta csapatának fogatlanságát, és egy középső védőt (Prödlt) és egy védekező középpályást (Ilsankert) egy támadó középpályásra, Schöpfre és egy csatárra, Jankóra cserélt
Ez meg is hozta eredményét, a 61. percben Schöpf brilliánsan vitte be a darálóba, és cselezte ki egymás után az embereket, majd a bal alsóba helyezett. 1-1!

Az izlandiak ezek után már csak egyet veszélyeztettek (a 65. percben szép izlandi kontra végén Gylfi közeli lövését védte bravúrral balra vetődve Almer), egyébként az utolsó félóra teljesen az osztrákoké volt. Gyönyörű kényszerítőből előbb Schöpf hagyott ki egy ziccert, majd Janko fejelt mellé, de amikor Alba lőtt kapura, azt is védte Hannes Halldórsson.
Az oszrák küszködésből a végén vereség lett: a 94. percben egy tisztázás egy jobb oldali izlandi helyzethez vezetett, amit Arnor Traustason a rövid sarokba pofozott! 2-1!

Ezzel a szigetországiak öt ponttal végeztek, a magyar csapat mögött a második helyen, és a nyolcaddüntőben az angolokkal játsszanak ; az osztrákok pedig szerzett pont nélkül, 1-4-es gólkülönbséggel mehetnek haza.

Izland – Ausztria 2-1 (1-0)

St. Denis, Stade de France, v: Marciniak (lengyel)
Izland: Hannes Halldórsson – Birkir Saevarsson, Kari Árnasson, Ragnar, Ari Skúlason – Johann Gudmondsson (Sverrir Ingasson, 87.), Aron Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason – Kolbeinn Sigthórsson (Arnor Traustason, 80.), Jón Dadi Bödvarson (Elmar Bjarnason, 71.).
Ausztria: Almer – Prödl (Schöpf, a szünetben), Dragovic, Hinterreger – Klein, Baumgartlinger, Alaba, Ilsanker (Janko, a szünetben), Fuchs – Sabitzer (Jantscher, , Arnautovic.
Gól: Jón Dadi (18.), Arnor (94.) ill. Schöpf (61.)
Sárga lap: Ari (36.), Kolbein (51.), Kari (78.), Hannes 82.) ill. Janko (71.)